Jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy w domu w niskiej cenie?

Jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy w domu w niskiej cenie?

​Koronawirus zmusił nas do tego, by pracować zdalnie. Jednak wiele osób naprawdę się do tego przyzwyczaiło, podobnie jak wielu pracodawców zrozumiało, że praca zdalna również w ich firmach naprawdę ma sens. Aby jednak pracować z domu, potrzebne jest nam do tego odpowiednie miejsce, w nim natomiast – odpowiedni fotel biurowy.

Wiele osób nie wie, czy po kornawirusie będzie dalej pracować zdalnie, jednak mają dość pracowania w niewygodnych, kuchennych krzesłach czy innych fotelach, niepasujących do ich biurka czy stołu. Z tego względu podpowiemy Wam dzisiaj, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy fotel biurowy, jednak w dość niskiej cenie. Zakładamy, że 500 zł to kwota maksymalna, jaką chcemy zapłacić za fotel – z tego względu bierzemy pod uwagę, że zawsze będziemy musieli pójść na pewne ustępstwa, jednak w tej cenie możemy kupić już naprawdę dobry fotel biurowy. Zaczynajmy!

 

Podstawa, czyli ergonomia naszego fotela biurowego

Nawet kiedy kupujemy dość tani fotel – w końcu 500 zł to wcale nie tak wiele, jak na fotele biurowe – i tak powinniśmy pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, aby fotel był ergonomiczny.

Ergonomiczny, czyli odpowiednio dostosowany do naszego ciała. W praktyce oznacza to m.in. to, że powinniśmy stawiać na takie fotele, które umożliwiają nam na jak najwięcej regulacji. Podstawą jest oczywiście wysokość, jednak pamiętajmy również o tym, że regulować możemy również podłokietniki, zagłówki czy poduszkę lędźwiową. Ciężko będzie o wszystkie te elementy, lecz nie jest wykluczone, że uda nam się znaleźć właśnie taki fotel.

Jeżeli mamy z tym problem, pamiętajmy, że w tej cenie podstawą powinny być podłokietniki oraz zagłówek, jednak i z poduszką lędźwiową nie powinniśmy mieć problemów – mówimy tutaj jednak o tych elementach jako o nieregulowanych.

Pamiętajmy również o tym, że gdy będziemy siedzieć w naszym nowym fotelu, nasze stopy powinny w całości opierać się na podłodze, a w tym momencie w kolanach powinniśmy mieć kąt prosty. Dodatkowo siedzisko powinno być odpowiednio duże (sięgać do ¾ naszego uda) oraz odpowiednio szerokie. Całość powinna być oczywiście wygodna.

 

Materiał, z którego został wykonany fotel biurowy

Idealnym wyborem zawsze jest skóra naturalna, jednak nie oszukujmy się, w cenie 500 zł nie mamy szans na fotel z niej wykonany. Pozostają więc nam dwie opcje. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest skóra ekologiczna, jednak pamiętajmy o tym, że często to nie jest dobry wybór! Szybko się niszczy, do tego w lecie nasze plecy będą się pocić, bowiem skutecznie utrudnia ona przepływ powietrza. W praktyce fotele nią pokryte wyglądają – przynajmniej na początku – naprawdę znakomicie, wygodnie, może nawet prestiżowo, jednak ma ona naprawdę wiele wad.

Zupełnie inaczej jest w przypadku siateczki czy membrany. Fotel nie wygląda zbyt wygodnie, jednak jest zupełnie inaczej. Siateczka idealnie trzyma nasze plecy, a do tego umożliwia ich wentylację. Jest również naprawdę trwała i nie łuszczy się jak skóra ekologiczna. W praktyce to takie rozwiązanie rekomendujemy.

 

Jakość mechanizmu oraz długość gwarancji

Jeżeli chcemy, aby nasz fotel sprawdzał się przez długie lata, koniecznie zapoznajmy się z rodzajem mechanizmy, który został w nim zamontowany. Sprawdźmy również jego możliwości – w cenie do 500 zł fotel biurowy powinien mieć możliwość bujania się oraz blokady oparcia w dowolnym położeniu.

Sprawdźmy również, jak długa jest gwarancja danego modelu. Im będzie ona dłuższa, tym możemy oczekiwać, że z produktem mniej awaryjnym mamy do czynienia. Standardem są 2 lub 3 lata, jednak nawet w cenie do 500 zł możemy trafić na fotele biurowe, które oferują nam gwarancję 5 lub 10-letnią. Jeżeli tylko taki model spełnia inne nasze oczekiwania, naprawdę warto go rozważyć.

 

Czy warto inwestować w fotel gamingowy?

Wiele osób w cenie 500 zł chce zdecydować się na fotel gamingowy – wyglądają one naprawdę dobrze, do tego też na fotele, które cechuje wysoka wygoda. Pamiętajmy jednak, że pokryte są one skórą ekologiczną, o której wspominaliśmy. Do tego często oparcia są na tyle specyficzne, że odpowiadają jedynie wąskiej grupie osób – stąd zalecamy sprawdzeni danego fotela przed zakupem. Wiele osób narzeka również na niską jakoś mechanizmów w tanich fotelach gamingowych.

Pamiętajcie, że jeżeli nie jesteście pewni, czy konkretny model fota biurowego będzie dla Was odpowiedni, szukajcie jego testów lub opinii w sieci. Te najlepsze i najbardziej opłacalne zostały ocenione wielokrotnie, ponieważ cena do 500 zł jest dość częstym kryterium, które zakładają sobie osoby kupujące właśnie fotel tego typu.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *